Výstavba nových domů stále roste a stoupá také poptávka po alternativních typech bydlení. Nejžádanějším typem domu však stále zůstává klasický zděný rodinný dům s šikmou střechou.

Každá zeměpisná oblast se vyznačuje svoji typickou architekturou, odvozenou zejména od klimatických podmínek, které zde panují. Pro mírný podnebný pás, ve kterém se Česká republika nachází, a vnitrozemskou polohu jsou typické občasné a mírné srážky a poměrně velké rozdíly zimních a letních teplot. Z tohoto důvodu je většina stavěna z cihel, pórobetonových tvárnic, které nepříznivým povětrnostním vlivům snadno odolávají. Svůj vliv na to má také nižší dostupnost jiných materiálů, jako je např. dřevo. Šikmá střecha je ideální řešení pro mírné a poměrně časté srážky – voda je bezproblémově odvedena do svodů a do střechy nezatéká.

Stavba klasického rodinného domu z cihel probíhá tzv. mokrou cestou. Znamená to, že je zapotřebí velkého množství materiálu připraveného pomocí vody (beton, malta, omítka). Tento postup je u nás tradiční a stavebníci s ním mají rozsáhlé zkušenosti. Průměrná doba, potřebná ke stavbě nového rodinného domu od zahájení po kolaudaci je 13 měsíců.

Domy stavěné podle typizovaného projektu dodávaného přímo stavební firmou. Zákazník má možnost vybrat si z množství domů připravených ve spolupráci s projekční kanceláří. Výhodou rodinných domů na klíč je nejen úspora na projektové dokumentaci, ale také rychlejší realizace stavby, umožněná zkušenostmi společnosti s výstavbou konkrétního typu domu.